Rotherham. Pierwsza biała kobieta ofiarą mordu honorowego muzułmanów w Anglii.

Rotherham. Matka zamordowanej Brytyjki ostrzega przed muzułmanami. Jej córka padła ofiarą mordu rytualnego.

Laura Wilson

Laura Wilson. Ofiara „mordu honorowego” muzułmanów.

Matka Laury Wilson – zamordowanej przez jej muzułmańskiego przyjaciela, nie może sobie darować, że nie ochroniła córki. Dziś zaczyna mówić: „wiem, że nie wrócę już życia Laurze, ale chciałabym ostrzec inne dziewczęta aby nie spotkało je to samo.”
Ashtiaq Ashgar z Holmes Lane, Holmes, Rotherham przed zamordowaniem Laury napisał tekst do przyjaciela: „mam zamiar wysłać tą kuffar (arabskie: niewierną, nie-muzułmankę, w znaczeniu silnie pejoratywnym) dziwkę prosto do piekła”. Potem, wepchnął dziewczynę do kanału i zadał jej wiele ciosów nożem.

Rany wskazywały, że Laura próbowała wyjść z kanału a Ashtiaq dźgał jej głowę od góry. Gdy upadła w wodę jeszcze żyła.

Maggie, matka Laury obwinia siebie, że nie potrafiła ustrzec córki.

Scena morderstwa w Rotherham

Scena morderstwa w Rotherham

Kiedy Laura miała 11 lat została zaliczona przez pracowników socjalnych do zagrożonych wykorzystywaniem seksualnym „przez okoliczny gang Azjatów„. Została nawet polecona do objęcia specjalnym programem ochronnym przed seksualnym wykorzystywaniem dzieci, ale nie zrobiono niczego więcej.
Załamana Maggie mówi dziś, w rocznicę wyroku (wyrok został wydany 24 grudnia 2011), że nie wiedziała co ustalili urzędnicy i obwinia siebie za zbytnie pobłażanie córce. Ostrzegała ją co prawda przed Ashgarem, któremu nie ufała, ale córka była uparta. Już jak miała 13 lat jej siostra ostrzegała ją aby nie zadawała się ze starszymi mężczyznami. Kiedy miała 14 lat poznała Ashgara, który był kilka miesięcy od niej starszy. Po około roku Ashgar zakończył znajomość zostawiwszy dziewczynę załamaną.
Sędzia Davis z Królewskiego Sądu Sheffield miał później podsumować, że Ashgar traktował dziewczynę jak obiekt seksualny a nie istotę ludzką.
Laura próbowała się odegrać na byłym chłopaku zadając się z jego przyjacielem Ishaq „Zac” Hussainem, który był żonaty. Pomimo krótkiego romansu Laura zaszła w ciążę. Jednak na horyzoncie pojawił się znów Ashgar. Pomimo, że rodzice zabrali go do Pakistanu, aby poszukać mu muzułmańską żonę, Laura nie traciła nadziei, że znów będą razem. Miała już 17 lat i wciąż go kochała. Po powrocie z Pakistanu Ashgar wykonał telefon do Laury. „Ashtiaq mówił tak podłe i okrutne rzeczy a wszystko co ona (Laura) zdołała powiedzieć, to to, że go kocha” powiedziała matka, dla której policja odtworzyła rozmowę. Po tym telefonie Laura postanowiła iść do niego aby się rozmówić.
Laura była strasznie smutna i roztrzęsiona. Poszła mu powiedzieć jak bardzo go kocha i że chce z nim być. W domu Ashgara zastała jego matkę, której powiedziała, że chciałaby mieć z nim dzieci.

Sąd dowiedział się, że wściekła Pani Ashgar próbowała ją uderzyć butem nazywając „brudną białą dziwką”.

Potem poszła do domu Hussaina aby porozmawiać o odrzuconej przez niego córce. Bezskutecznie.

Maggie uspokajała Laurę i prosiła, aby skupiła się na czteromiesięcznej córeczce. Wtedy widziała ją po raz ostatni.

Ishaq Hussain (lat 22) został oczyszczony z zarzutu morderstwa. Sędzia powiedział: „Wydaje się, że Hussain traktował dziewczyny, białe dziewczyny, po prostu jako obiekt seksualnych celów. On w ogóle nie traktuje ich jak ludzi”.

Ashtiaq Ashgar został skazany na 17 lat więzienia, był nieletnim kiedy dokonał morderstwa. Matka Laury mówi, że będzie on trzydziesto-paro-letnim mężczyzną, kiedy opuści więzienie i będzie mógł normalnie żyć.
Maggie jest przekonana, że córka padła ofiarą „honorowego zabójstwa” kiedy poinformowała obydwie rodziny o tym, że żyła z ich synami i trzeba było zrobić coś aby ją uciszyć bo byli to rygorystyczni muzułmanie.

Laura nie wiedziała, że dwóch muzułmanów i biała kobieta to trójkąt śmierci.

Powiązane: