Atak nuklearny na USA zatwierdzony. Korea rozmieszcza już pociski.

Północnokoreańska oficjalna agencja prasowa KCNA poinformowała wczoraj, że Phenian „zatwierdził atak nuklearny na USA” – jak doniósł skynews.com.

Dziś zostały rozmieszczone pociski Masudan. Potężna rakieta z Phenianu została przetransportowana na wschodnie wybrzeże.

Rzecznik Sztabu Generalnego armii powiedział: „Wojna może wybuchnąć dzisiaj lub jutro. Bezlitosne działania naszych rewolucyjnych wojsk zostały ostatecznie zatwierdzone. USA powinny się poważnie zastanowić nad sytuacją” – wg agencji KCNA.

Komunistyczny reżim Korei Północnej  ogłosił ponowne uruchomienie reaktora jądrowego, który został wygaszony w 2007 roku – poinformował hurriyetda­ily­news.com.

Yonhap poinformował, że dwa pociski nuklearne zostały ukryte na wybrzeżu wschodnim. Może to oznaczać, że pociski zostaną wkrótce odpalone. Chińczycy zaczęli mobilizować wojska przy granicy. Pociski maja zasięg ok 2500 zagrażają Japonii, Korei Południowej i Azji Południowej.

Korea wezwała ambasadorów zagranicznych do opuszczenia kraju. Z uwagi na zasięg pocisków mało prawdopodobny wydaje się atak bezpośrednio na kontynent amerykański. Za to już amerykańska platforma radarowa służąca do przechwytywania pocisków może stać się celem ataku w najbliższym czasie. Wydaje się, że Korea osiągnęła już swój cel uruchamiając zakazany reaktor, który na powrót może stać się atutem przetargowym w negocjacjach. Jednakże sięgnięcie do tego rodzaju rozwiązań może świadczyć o poważnych problemach samej Korei i o tym, że może ona być zdecydowana na wszystko.

Zasięg rażenia pocisków Koreańskich

Północno-koreańska groźba